faqs.org

faqs.org to bardzo popularne archiwum internetowe będące w pierwszych 3000 największych serwisów internetowych na całym świecie. Codziennie odwiedzane jest przez setki tysięcy internautów, którzy poszukują informacji na tematy techniczne, prawne lub poszukują innych informacji statystycznych. System składa się z wielu modułów podzielonych na kilka kategorii. Wiele z nich zostało zaprojektowanych i oprogramowanych przez naszą firmę na zlecenie właściciela portalu. Poszczególne moduły składają się często z miliona stron internetowych powstałych na podstawie dziesiątek milionów opublikowanych dokumentów. Ogrom obrabianych informacji i zapotrzebowanie na dużą wydajność systemu sprawiają, że było to jedno z najciekawszych wyzwań, z jakimi zmierzyła się nasza firma. Do przygotowanych przez nas modułów należą:

 

moduł people search

 

Strona umożliwia poszukiwania informacji na temat nieżyjących już członków rodzin i znajomych. System umożliwia składanie kondolencji, dodawanie zdjęć i poszukiwanie innych żyjących członków rodziny. Moduł ten zawiera także wszelkie informacje statystyczne na temat ludzi z danego rejonu, o danym nazwisku oraz mapy, dzięki którym można łatwiej znaleźć poszukiwane osoby. Strona zawiera informacje o prawie 100 milionach osób, a biblioteka jest cały czas uzupełniana przez społeczność internetową. System zintegrowany jest również z jednym z najpopularniejszych amerykańskich forów city-data i umożliwia poszukiwania zaginionych znajomych, a także budowanie drzewa genealogicznego z pomocą innych osób.

 

moduł websites

 

Websites to zbiór ciekawych informacji na temat najpopularniejszych stron internetowych. W chwili obecnej system analizuje statystyki 10000 stron - ich parametry techniczne, czasy reakcji, fluktuacje odwiedzin, popularność na serwisach społecznościowych. Każda strona posiada także opis jej działalności, informacje na temat właściciela i technologii zastosowanych w celu budowy strony.

 

moduł patents

 

to aktualizowany na bieżąco od 2008 roku zbiór wszystkich amerykańskich aplikacji patentowych. W archiwum dostępny jest tekst każdej aplikacji a także ważniejsze zdjęcia projektowe związane z patentem. System monitoruje aktywność poszczególnych firm patentowych i wynalazców umieszczających swoje patenty.

 

moduł copyright i moduł trademarks

 

dwa moduły będące archiwum zarejestrowanych dokumentów związanych z prawami autorskimi do książek, piosenek, filmów i innych materiałów. Oba systemy zawierają proste moduły statystyczne umożliwiające analizę osiągnięć różnych autorów i łatwe wyszukiwanie wszelkich informacji związanych z nimi.

 

moduł sec filings

 

jest to system monitorujący w czasie rzeczywistym publikacje finansowe spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie. System zbiera analizy kwartalne, finansowe podsumowanie roku, a także informacje o wszystkich ważnych ogłoszeniach firm mogących wpłynąć na ich kondycję finansową. Dzięki zaprojektowanym przez nas rozwiązaniom faqs.org jako jeden z pierwszych portali, a często nawet jako pierwszy, publikuje te informacje w Internecie, a jak wiadomo w biznesie giełdowym czas dostarczenia informacji jest sprawą kluczową.

 

moduł shareranks

 

strona, na której społeczność internetowa buduje listy najpopularniejszych rzeczy w Internecie i dzięki systemowi głosowania decyduje co jest najlepsze i najciekawsze. System osiągnął już sporą popularność, o czym świadczy kilka tysięcy wprowadzonych list zawierających ponad sto tysięcy pozycji.

 

W ciągu ostatnich kilku lat zaprojektowaliśmy także wiele mniejszych modułów dla faqs.org jak system przeliczania czasu na całym świecie, archiwum abstraktów, system komentarzy czy system publikowania artykułów. Wszystkie te systemy są bardzo dobrze zoptymalizowane, współpracują z dobrze zaprojektowaną hurtownią danych i zaprojektowanymi przez nas systemami cache.